Gerçek temiz banyo ürünlerine geçiş

Banyolarımızda pamuklu çubuklardan şampuana, her gün düzenli olarak kişisel ürünler kullanıyoruz. Bu ürünlerle temizlendiğimizi, arındığımızı düşünüyoruz. Peki ya gerçekten böyle mi? 

Ekosistem ve vücut sağlığımız için zararlı banyo ürünleri, en güvende olduğumuzu düşündüğümüz banyolarımızda bile bizi bekliyor olabilir. Birçoğu kimyasal veya sentetik bileşenler içeriyor ve doğada çözünmeyen ambalajlarla bizlere ulaşıyorlar. Halbuki, doğal ve güvenli bileşenler içeren ve daha az atık üreten, daha sürdürülebilir kişisel bakım ürünleri tercih ederek daha sağlıklı bir ekosisteme ve vücuda sahip olabiliriz. Tüketmek yerine türetmeyi tercih edebiliriz.

Sürdürülebilir Banyo Ürünleri gerçekten temiz içerikli mi?
Banyolarımızda kullandığımız ürünlerin içeriği gerçekten temiz mi?

İşte banyonuzda daha çevre dostu ve sağlıklı bir deneyim için birkaç seçenek:

Diş Sağlığı

Hepimiz düzenli olarak dişlerimizi fırçalamanın bizim için iyi olduğunu biliyoruz. Ne yazık ki, ürünlerin ambalajı çevre için zararlı olabilir. Ayrıca diş fırçalarının ve diş macunu tüplerinin geri dönüşümü zor olabiliyor. Ancak alternatifler mevcut!

Temizliğin Anahtarı Şampuanlar & Duş Jelleri

Gökkuşağının her rengini, doğanın en güzel yapay kokularını içeren plastik şişelerde, size veya ailenize zarar verebilecek maddeler gizli olabilir. Bez çantanıza tamamen doğal bir şampuan ve duş jeli attığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Önerilerimize göz atın;

Vücut Nemlendirici

Yumuşacık, parlak ve huzurlu bir cilt kulağa ne kadar güzel geliyor, değil mi? Peki ya, kimyasallarla yıpranan ve hastalanan bir cilt? Doğa ve cilt sağlığınız için bir öneri:

Haydi gel, banyomuzekosistem ve kendimiz için daha iyi bir yarın oluştururken Good4Trust’da buluşalım.

One thought on “Gerçek temiz banyo ürünlerine geçiş

Add yours

Bir Cevap Yazın

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: