Good4Trust Çarşı, KüçükÇiftlik Park Harvest Festivali’nde!

Tüketen değil türeten bir ekonomik sistem oluşturmak amacıyla yola çıkan ve destekçi sayısı her geçen gün artan Good4Trust, 27 Ekim Cuma günü, 15 üreticisiyle birlikte, Küçük Çiftlik Park’taki EcoFest etkinlikleri kapsamında URU Group tarafından 2.’si düzenlenen Harvest Festivali’ne katılacak. Dünyayı tüketen bir tüketim ekonomisi yerine türetim ekonomisini savunan
Good4Trust.org, Harvest Festivali’nde, verimli geçen ilkbahar ve yazı hasat şenliği coşkusu ile kutlarken, sunduğu ekolojik ve sosyal açıdan adil ürünlerle kış mevsimini karşılayacak.

Müziğin büyüsü, Harvest Festivali’nde türetim ekonomisiyle buluşuyor… Harvest Festival kapsamında, Good4Trust.org Çarşı’da ekoloji hareketi ve türetim ekonomisiyle tanışan ziyaretçiler bir yandan da Jungle, Kovacs ve Max The Sax sayesinde alternatif dünya müzikleriyle coşacak. Son yılların heyecan verici grupları arasında gösterilen, funk, pop, disko ve soul şarkılarıyla KüçükÇiftlik Park’ı eğlenceli bir diskoya çevirecek olan Jungle, festivalin başrolünü üstlenecek. “My Love” şarkısıyla gönülleri fetheden Hollandalı müzisyen Kovacs, caz ve swing esintileriyle elektronik müziğe yeni bir soluk getiren Parov Stelar’ın enerjik saksafoncusu Max The Sax ve yeni albümleri “Bambaşka” ile hasret giderdiğimiz Flört, 2.’si düzenlenen Harvest Festival’e
renk katacak. Türkiye’de reggae denince akla gelen ilk isim, festivallerin vazgeçilmezi Sattas, 2012’de internet üzerinden yayınlanan ilk EP’leri (Extended Play) Limited Lunch Pack ile yeraltı müzik sahnesine göz
kırpan The Ringo Jets, Senden Haber Yok ve Karbeyaz single’larını da içeren Venus albümüyle adını duyuran Palmiyeler ve psychedelic, funk ve surf stillerinde müzik yapan ve birçok farklı enstrümanı çalabilen, prodüktör Alpman, Harvest Festival’in ikinci sahnesi “Bahçe”de sevenleriyle buluşacak.

Çarşıda sıra dışı bir deneyim… 
Festivalde, gündüz saatlerinde “Analog Kültür” standından Kaan Düzarat’ın özenle seçtiği plakların sesleri yükselecek. Good4Trust Çarşı’da gezintiye çıkanlar Kuzo ile bebek kuşanmayı, Kabaktadı ile su kabağı işlemesini, Öğrenme Tasarımları ile yaratıcı oyunları ve Yeni İnsan Yayınevi ile en yeni çevreci ve yeşil kitapları deneyimleyecek.

Bez çantanı kap gel…
Yazlık kıyafetlerin dolapların derinliklerine kaldırıldığı bugünlerde, Lava’nın yeni hasat ekolojiklavantaları, kıyafetleri eşsiz bir kokuyla güvelerin şerrinden koruyacak. İksirli Çiftlik, Tohum Tarımsal ve Nimfeon’un turşuları, salçaları, zeytinleri ve yağları, festivalin ziyaretçilerini kışa hazırlayacak. Calico ve Organic Bonny Baby, Sarıyer Kadın Kooperatifi ve patronsuz Özgür Kazova ise organik ve adil tekstil ürünleriyle festivale renk katacak. Bambudan diş fırçalarıyla Humblebrush ve tahta bisikletleriyle TayTay da çevreci bir yaşamı desteklemek için Harvest Festival’de yerini alacak.

Atölye ve söyleşiler…
Ayrıca, permakültür etkinlikleri, daldırma tekniği ile mum yapımı, doğal sabun yapımı, scrapbook ve dreamcatcher yapımı atölyeleri ile ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunulacak. Hayvan hakları aktivisti Zülal Kalkandelen ile “İnsanlık Tarihinde Yeni Bir Evrim: Vegan Devrimi”, Tıbbi ve Aromatik Bilimler teknikeri ve yazar Nazım Tanrıkulu ile “Şifalı Bitkilerin Doğru Kullanımı”, Good4Trust.org kurucu ve kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi ile “Tüketme Türet — Dur Diren Dokun Dönüştür” söyleşileri, katılımcılara ilham verecek. Ziyaretçiler, 2017’nin son güneşli günlerinin keyfini, EcoFest kapsamında Good4Trust’la, 27 Ekim’de KüçükÇiftlik Park’taki URU’nun düzenlediği Harvest Festivali’nde çıkaracak.

Bir Cevap Yazın

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: