Ormandan Çarşısı Açıldı!

Orman Yangınlarına Dirençli Üretim Modelleri Projesi kapsamındaki Ormandan Çarşısı, Good4Trust’ta açıldı! 

Orman yangınları, Ege ve Akdeniz bölgelerimiz başta olmak üzere, ülkemizin pek çok noktasında ciddi bir tehdit unsuru oluşturuyor. Ancak bu tehdide karşı duran ve doğa dostu üretim yapan üreticilerimizin çabalarını desteklemek adına oluşturulan bir çarşı var: Ormandan Çarşısı.

Good4Trust.org’un sivil toplum alanındaki karşılığı olan Türetim Ekonomisi Derneği bünyesinde hayata geçen Yangına Dirençli Üretim Modelleri projesinin bir parçası olan Ormandan Çarşısı, orman yangını riski altındaki bölgelerde faaliyet gösteren, doğaya ve insana dost üretim yapan üreticilerin ürün ve hizmetlerini türeticilerle buluşturuyor.

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve Garanti BBVA işbirliği ile gerçekleşen Türkiye’nin Canı Yanmasın Destek Programı çerçevesinde kurulan Ormandan Çarşısı, üreticilerin çalışmalarını geniş bir kitleden desteklemeyi hedefliyor.

Bu çarşı, ihtiyaçlarımızı karşılama imkânı sunmanın ötesinde, ormanlarımızın ve doğamızın korunmasına yönelik sosyal bir misyon taşıyor. Yapacağınız alışverişlerle, orman yangınlarına karşı dirençli hâle gelmeyi amaçlayan üretim modellerine destek olabilir ve bu şekilde hem yerel ekonomiye hem de doğamızın korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Orman yangını riski altındaki bölgelerde, doğaya ve insana dost üretim yapan üreticilerden ürün satın alarak, bir yandan onların çalışmalarını teşvik ederken, diğer yandan orman yangınlarına dirençli hale gelme çabalarına destek olabilirsiniz. Bu çabalar, ormanlarımızın ve yaşamın korunması yolunda atılan önemli adımlardır. Bu yüzden her bir alışverişiniz, sadece bir ürün değil, aynı zamanda bir umut alışverişidir.

Ormandan Çarşısı’ndaki üreticilerden bazıları: 

Yerel üreticilerin ürünlerini bulabileceğiniz Ormandan Çarşısı ile siz de projeye destek olun.

Bir Cevap Yazın

Up ↑

%d blogcu bunu beğendi: